Čtete statickou verzi tohoto blogu. Nové články autora nalezenete v angličtině na blogu Restafari.

Setkání v Praze

Kategorie: Rails

Publikováno 28. 06. 2007 v 12:31

3 komentáře (poslední napsal/a Karel Minařík)


Jiří Kubíček z Railshosting.cz pořádá příští středu setkání zájemců o Ruby a Ruby on Rails v Praze na Letné. Pokud si plánujete příští týden, tak si středu 4. 7. 19:00 rezervujte. Já i mí kolegové rozhodně jdeme, takže přijďte, ať si můžeme o všem popovídat naživo a potkáte Ruby/Rails spřízněné duše.

Aktuální informace naleznete na forum.rubyonrails.cz. Tamtéž potvrzujte svou účast, ať může Jiří provést rezervaci příhodného lokálu!

Mám připravený další článek (dokončení úvodu), který by měl vyjít někdy v průběhu víkendu. Hned poté se můžete těšit na oznámený článek o Rails z pohledu projektového manažera, který mi přihrál Martin Michálek na blogu Vzhůru dolů.

Jak vidíte na obrázku níže, těch, které Rails zajímají, začíná být relativně dost i v Čechách! Díky všem za odkazy, za povzbudivé komentáře a e-maily!

Návštěvnost blog.karmi.cz v červnu 2007

~


3 komentářů

# 1
Richard Šerý napsal před rokem:

O Rails toho zatím moc nevím, udělal jsem si zatím jen jednu jednoduchou aplikaci takže jsem úplný začátečník. Bude toto setkání vhodné i pro mě nebo bude diskuse na vyšší odborné úrovni? (jedná se mi hlavně o začátek setkání před požitím většího množství alkoholu podávaného v malých dávkách).

# 2
Jiří Kubíček napsal před rokem:

Tohle první setkání bude hodně seznamovací. Abychom se navzájem poznali, zjistili co kdo umí a čím může komunitě pomoci. Jako začátečník tak můžete najít někoho, kdo Vám pomůže při řešení problémů při vývoji a na některé nejasnosti se můžete zeptat přímo na místě. Odbornou úroveň očekávám jen v diskusi mezi zůčastněnými, případně při odpovídání na dotazy. Odbornou přednášku na první schůzce neočekávejte.

# 3
Karel Minařík napsal před rokem:

Přesně tak, jak píše Jiří. První setkání by mělo být spíše seznamovací, a chtěli bychom ho využít i pro debatu o tom, zda a jak případná setkání další rozšířit o „odborná“ témata.

Každopádně jsou zváni všichni zájemci o Ruby/Rails, ať již pokročilí, začínající, jen se zajimající, ...

Rádi uvidíme i ne-programátory v úzkém slova smyslu: projektové manažery, web designéry, Flash/Flex vývojáře, zkrátka všechny, kteří se domnívají, že jim Rails mohou něco nabídnout.Karel Minařík navrhuje a programuje webové stránky a aplikace s důrazem na čistý design a interaktivitu. Přednáší o web designu na Institutu Digitálních Médií a o Ruby na FF UK. Píše blog o Ruby On Rails, díky němuž ho opět začalo bavit programovat. Žije v Praze se svojí ženou a dvěma dcerkami, které mu to vše umožňují. Můžete mu napsat e-mail.

Karel Minařík is an independent web designer and developer with focus on clean UI and rich interactivity. He lectures on web design at Institut Digitálních Médií and on Ruby at FF UK. He writes blog about Ruby On Rails (in Czech), which re-ignited his passion for programming. He lives in Prague with his wife and two little daughters, who are making it all possible. You can send him an e-mail.

˜