Čtete statickou verzi tohoto blogu. Nové články autora nalezenete v angličtině na blogu Restafari.

Pojďte do kina na Ruby on Rails!

Kategorie: Rails

Publikováno 26. 07. 2007 v 16:02


Pravidelná setkání příznívců (příp. též odpůrců) Ruby a Ruby on Rails pokračují i v srpnu. Tentokrát se sejdeme za týden, ve čtvrtek 2. 8. ve 20.00 v pražském Kině Světozor a na programu máme:

  • Promítání videa Rails From Scratch, Part 1, 78minutového screencastu od Geoffreyho Grosenbacha v angličtině o základech Rails, jejich adresářové struktuře, pomocných metodách, controllerech a views, apod. Jestliže vás zaujaly úvodní články o Rails na tomto blogu, nenechte si jej ujít.

  • Přednáška o testování v Rails od Jana Kubra ukáže praktické postupy při využití integrovaných testovacích nástrojů v Ruby on Rails

Screencast je vhodný pro programátory i „neprogramátory“ — obsahuje sice doopravdové ukázky kódu v Ruby, ale vše vysvětluje a je prost žargonu. Za screencast od vás organizátoři budou žádat malý finanční příspěvek na pronájem sálu, odměnou vám bude dárek v několikanásobně vyšší hodnotě. :)

Kapacita sálu ve Světozoru je omezená, proto se prosím registrujte na fóru RubyOnRails.cz!

Peepcode: Rails From Scratch, Part 1

Do čtvrtečního setkání se můžete těšit na dokončení našeho úvodního seriálu o Ruby on Rails.

~
Karel Minařík navrhuje a programuje webové stránky a aplikace s důrazem na čistý design a interaktivitu. Přednáší o web designu na Institutu Digitálních Médií a o Ruby na FF UK. Píše blog o Ruby On Rails, díky němuž ho opět začalo bavit programovat. Žije v Praze se svojí ženou a dvěma dcerkami, které mu to vše umožňují. Můžete mu napsat e-mail.

Karel Minařík is an independent web designer and developer with focus on clean UI and rich interactivity. He lectures on web design at Institut Digitálních Médií and on Ruby at FF UK. He writes blog about Ruby On Rails (in Czech), which re-ignited his passion for programming. He lives in Prague with his wife and two little daughters, who are making it all possible. You can send him an e-mail.

˜