Čtete statickou verzi tohoto blogu. Nové články autora nalezenete v angličtině na blogu Restafari.

Ruby on Rails a revoluce ve vývoji pro web. Část druhá: Active Record

V prvním článku o Ruby on Rails jsme si osvětlili principy, na nichž je založen jazyk Ruby, základ celého frameworku. V tomto článku se budeme zabývat základními východisky Rails a elementu, který je nejlépe dokládá: abstraktní vrstvě Active Record.

V kategorii Rails publikováno před 2 hodinami.

Ruby on Rails a revoluce ve vývoji pro web. Část první: Ruby

Framework pro vývoj webových aplikací a stránek Ruby on Rails je v posledních dvou letech jedním z nejžhavějších témat mezi webovými vývojáři. Běží na něm nejslavnější aplikace „Webu 2.0“, usnadňuje tvorbu Ajaxových vychytávek a stal se slavným díky videu, kde autor naprogramuje za patnáct minut kompletní blog. V češtině o něm existuje zatím velmi málo informací přesahujících pár tezí, a následující tři články by měly tuto díru alespoň částečně zaplnit.

V kategorii Rails publikováno před 3 hodinami.


Karel Minařík je webový designér a vývojář, Pracuje jako informační architekt a art director ve společnosti ILIKETHIS! Přednáší o web designu na Institutu Digitálních Médií. Píše blog o Ruby On Rails, díky němuž ho opět začalo bavit programovat. Žije v Praze se svojí přítelkyní a dvouletou dcerou, které mu to vše umožňují.

Karel Minařík is a web designer and developer. He works as an information architect and art director at ILIKETHIS! He lectures web design at Institut Digitálních Médií. He writes Czech blog about Ruby On Rails, which re-ignited his passion for programming. He lives in Prague with his girlfriend and little daughter, who are making it all possible.

˜